Dlaczego szukasz pracy ?

Jeżeli szukasz pracy bo aktualnie jej nie masz, to powinieneś drogi czytelniku
zadać sobie pytanie, dlaczego tak się stało?

Oto podstawowe, najbardziej logiczne odpowiedzi:

1. Nie Jesteś w czymś na na tyle dobry, aby to praca szukała Ciebie.

Mówiąc wprost, nie masz wypracowanej marki na rynku pracy, na tyle, aby pracodawcy sami chcieli ściągać Cię do swoich firm.

Ten problem dotyczy głównie młodych ludzi, którzy wchodzą dopiero na rynek pracy i często poza uzyskanym dyplomem i podstawową wiedzą nie mają doświadczenia, a więc tej kluczowej wartości, która przesądza o decyzji zatrudnienia pracownika przez pracodawcę.

2. Masz doświadczenie i stanowisz już wartość na rynku pracy, jednak z różnych przyczyn zdecydowałeś się przerwać to zatrudnienie i poszukać innej, lepszej oferty pracy.

To się zdarza i dotyczy to osób, które znają swoją wartość, są specjalistami, chcą ciągłego rozwoju zawodowego i mają pewność, że szybko odnajdą się w nowych warunkach.

3. Jesteś słabym pracownikiem, nie radzisz sobie na żadnym dotychczasowym stanowisku, w związku z czym nikt nie chce Cię zatrudnić na dłużej.

To jest najtrudniejszy przypadek, który może świadczyć o tym, że dana osoba ma nie tylko poważne braki w kompetencjach zawodowych, ale również nie radzi sobie w społeczeństwie, bądź jej wewnętrzne przekonania i konstrukcja psychiczna nie pozwala na pracę na etacie, bądź jakiekolwiek świadczenie pracy, w jakiejkolwiek formie.

4. Szukasz pracy, podczas gdy sam mógłbyś, bądź mogłabyś stworzyć miejsce pracy dla siebie a nawet dla innych osób.

Dotyczy to osób, które posiadają takie umiejętności i taki kapitał, dzięki któremu same mogłyby założyć i rozwinąć własną firmę, podczas gdy pchają się na etat, bo uważają, że jest to bardziej rozsądne, komfortowe rozwiązanie.

Niezależnie od tego, w którym z wymienionych wyżej przypadków się znalazłeś, bądź znalazłaś, to zawsze musisz jasno i precyzyjnie określić przyczynę potrzeby zmiany pracy oraz  odpowiedzieć sobie na pytanie “Co chcę w życiu robić?”.

W kontekście rozwoju osobistego chodzi po prostu o to, abyś drogi czytelniku był zadowolony z tego, czym będziesz się zajmował się w życiu i aby Twoja samorealizacja stała się faktem a nie niedoścignionym marzeniem.

Oczywistą sprawą jest, że szukasz pracy po to aby zarabiać pieniądze na własne życie ale również po to aby tworzyć wartość dodaną dla społeczeństwa, którego Jesteś częścią.

Być może masz już pieniądze a pracować chcesz dlatego, aby pomagać innym i nie nudzić się w życiu.

Niezależnie od przyczyn, pamiętaj, aby zawsze zadawać sobie to pytanie “Dlaczego?”, ponieważ może zdarzyć się, że uzyskana odpowiedź będzie jednocześnie wskazaniem kierunku Twojego rozwoju zawodowego.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

* Wymagane świadome zaznaczenie pola wyboru

*

Wyrażam zgodę