Akademia Bogactwa czyli rzeczowo i na temat

W związku z moją blogową działalnością oraz potrzebą ciągłej edukacji, co jakiś czas przeczesuję zasoby internetu w celu znalezienia wartościowych treści z zakresu nauki o biznesie, rozwoju intelektualnym oraz zarządzaniu wiedzą. Jakiś miesiąc temu przeglądając materiały na serwisie Youtube znalazłem kanał o nazwie Akademia Bogactwa, którego autorem jest Pan Kuba Midel, przedsiębiorca, inwestor, właściciel marki odzieżowej Venerdi. Nie jest to jednak kolejny kanał o rozwoju osobistym, ale kanał, na którym ów vloger porusza ciekawe zagadania z zakresu prowadzenia biznesu, podejmowania decyzji finansowych oraz inwestowania w nieruchomości. To, co zwraca szczególną uwagę i jednocześnie zasługuje na bardzo dużą uwagę i pochwałę, to sposób przekazywania treści, które tworzy i publikuje Pan Kuba.

Jego wypowiedzi są spójne, czytelne, podawane w komunikatywny, prosty ale nieprostacki sposób. Nagrania są konkretne, cechują się zdecydowaną naturalnością i przemyślaną dynamiką, dzięki czemu widz nie jest ani znudzony, ani rozpraszany tłem. Wspomniana wcześniej przemyślana dynamika powoduje wręcz, że oglądający jest zaabsorbowany prezentowaną mu treścią i łatwo zapamiętuje płynący z niej przekaz, czego przykładem może być wizualizacja trudu zarabiania pieniędzy, kiedy to autor rozsypuje na biurku worki z ziemią, po czym wysypuje na nią kilka garści monet. Proste, czytelne, wymowne i zaskakująco proedukacyjne.

Sam autor nie epatuje bogactwem w nietaktowny sposób a poruszając tematy zarabiania pieniędzy, biznesu czy rentierstwa wyraźnie pokazuje swój zdrowy rozsądek, dystans i wysublimowaną powściągliwość typową dla prawdziwego praktyka, który doskonale wie, o czym mówi.

Warto poświęcić chwilę czasu i zajrzeć na kanał Akademia Bogactwa, szczególnie, jeżeli jest się osobą “raczkującą” w temacie biznesu i zarządzania finansami. Z kolei osoby interesujące się tą tematyką, mogą na nim znaleźć dodatkową inspirację do działania oraz poznać inny, ciekawy i konstruktywny tok myślenia, który serwuje Pan Kuba.

Poniżej kilka przykładów nagrań pochodzących z kanału Akademia Bogactwa:

Zapraszam do subskrybowania kanału oraz do odwiedzenia strony akademiabogactwa.pl na której znajdziecie więcej informacji o prowadzącym i Jego zacnej misji.

Pozdrawiam

21 Replies to “Akademia Bogactwa czyli rzeczowo i na temat”

 1. Kolejny coachingowy biznes według mnie, byłbym ostrożny. Facet chce zarabiać na szkoleniach, fakt, mówi dobrze ale wyczuwam drugie dno. Chyba nastała moda na taki biznes… Wystawiłeś mu dobrą opinię, bo kanał prezentuje się okej, ale to biznesmen więc i tak węszę tutaj skok na kasę naiwnych młodych ludzi chcących być bogaczami.

  1. Niestety, intencje nie mogą być przedmiotem oceny a co jedynie jakość treści, jednak sam autor nie wyklucza robienia z tego biznesu, więc uczciwie stawia sprawę. Jeżeli będzie mógł na tym zarobić, to to zrobi i tego nikt mu nie może zabronić. Zgodzę się z Panem, że faktycznie zapanowała jakaś dziwna i może nawet niebezpieczna moda na zarabianie na uczeniu innych jak zarabiać i tworzyć biznesy, tak jakby to było dla wszystkich i tylko “wystarczy chcieć”. Prawda jest jednak zupełnie inna, autor również i to daje ludziom do zrozumienia, więc spokojnie, czas pokaże…

 2. Materiał ciekawy ale też uważam że chodzi o biznes i za darmo fachowej wiedzy nie będzie zamieszczał na swoim kanale. Te nagrania są bardzo dobre dla osób, które dopiero zaczynają. Dobrze, że nie chrzani dużo o rozwoju osobistym bo tego bym nie przetrawił.

  1. Drogi Kamilu a czy Ty dawałbyś wszystko wszystkim za darmo i uprawiałbyś rozdawnictwo ? Dla przykładu rozdawnictwo uprawiam tutaj ja, ale mogę sobie na to akurat pozwolić, dzięki czemu blog jest niezależny. Autor stawia sprawę jasno i gra w otwarte karty, co sam osobiście doceniłem i stąd ten wpis. Również nie lubię chrzanienia o rozwoju osobistym, szczególnie, gdy nie wiadomo o co chodzi (a wtedy chodzi o pieniądze…). Pozdrawiam serdecznie.

 3. Ten pan mówi mądrze i widać, że ma poukładane w głowie nawet jeżeli jest typowym biznesmenem. Zobaczę inne filmiki ale i te dają do myślenia. Przeczytałam już prawie wszystkie pańskie artykuły i jestem pod wrażeniem tego jak i co pan pisze. Daje pan dużo tymi swoimi radami za co dziękuję w imieniu swoim jak i moich koleżanek.

 4. Zapodajesz niegłupie teksty. Polubiłem ten blog i polecam innym. Kiedy obiecane pierwsze wywiady ?

  1. Dziękuję. Blog jest dopiero w fazie rozwoju. Co do szkoleń, tylko jeżeli będą wartościowe i ukierunkowane na konkretne umiejętności-żadnego promowania coachingowych czy pseudo psychologicznych bzdur i prania mózgu sukcesem, luksusowymi furami i rozwojem osobistym jako przepisem na nieograniczone szczęście. Zejdźmy na ziemię ! Pozdrawiam i życzę przyjemniej lektury bloga 🙂

 5. whoah this blog is wonderful i love reading your articles.
  Keep up the great work! You know, lots of individuals are hunting round
  for this information, you could aid them greatly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

* Wymagane świadome zaznaczenie pola wyboru

*

Wyrażam zgodę